Kardeş Aile

Birbirimize Destek Olmalıyız

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Cumhurbaşkanlığı 2020 Yıllık Programı verilerine göre, ülkemiz nüfusunun % 15’inden fazlası yoksulluk sınırı altında kalıyor. Binlerce âile hayatını desteğe ihtiyaç duyacak bir şekilde sürdürmek zorunda.

 

Geçim sıkıntısı, ihtiyaçların karşılanmasında yaşanan zorluklar âile ilişkilerini bozarken çocukların psikolojisini etkilemektedir. Maalesef toplumlarda yaşanan travmatik olayların birçoğu bu sorunların üstesinden gelinemediğinden dolayı yaşanıyor.

 

Beşir Derneği olarak hayata tutunamayan, kıyıda kalmış hayatların hikâyelerinden sizleri haberdar etmek, vereceğiniz destek ile bu ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Uzun vadede vereceğimiz maddî ve manevî destekler ile yuvanın sağlam temeller üzerinde durması, kendine yeter hale gelmesi ve çocukların özgüven içinde gelecekleri için eğitim almalarına imkân sağlamak amacı ile Kardeş Aile Projemiz hayata geçti.

 

Kardeş Âile Projesi Süreçleri Nasıl Yürütülüyor?

Beşir Derneği’ne başvuran veya ihbar ile haberdar olduğumuz âilelerin detaylı sosyal incelmesini yapmaktayız. Adresinde yapılan tespit, komşu görüşleri ve yerel makamlardan yapılan teyit araştırmaları ile yardım yapılma şartları oluşan ailelerimiz için süreç başlatıyoruz.

 

  • Âilenin ihtiyaç duyduğu aynî ve nakdî ihtiyaçlar proje sayfamızda belirtiliyor.
  • Âilemiz için gelen bağışlar proje sayfasında açıkça gösterilmektedir.
  • Dosya bağış için bir ay aktif tutuluyor.
  • Bir ay içinde gelen bağışlar ile âilenin ihtiyaçları karşılanıyor.
  • Aynı zamanda bağışçılarımız; bu âilelerimizi kendilerine 1 yıldan az olmamak kaydıyla “ Kardeş Aile " olarak da seçebilmektedirler.
  • “ Kardeş Aile “ projemize katılan bağışçımız ayda en az 500 TL düzenli ödeme yapmayı taahhüt etmiş olur.
  • Kardeş aile destek ödemeleri “ düzenli bağış " sistemi ile otomatik olarak bağışçının belirlediği K. Kartı üzerinden yine bağışçının belirlediği tarihlerde banka tarafından tahsil edilmektedir.
  • Kart bilgileri kesinlikle derneğimiz sisteminde tutulmamaktadır.
  • Ödemeler yüksek güvenlikli web ara yüzü ile bankacılık sitemi üzerinden gerçekleşmektedir. Bağışçımız dilediği zaman işlemi durdurabilir.

 

Kardeş Aile Projesi Verileri
 

 

Destek Olmak İster misiniz?

 

Sizler de ihtiyaç sahibi âilelerin kimler olduğunu, nelere ihtiyaç duyduğunu, nasıl yardım yapılabileceğini bu program üzerinden takip edebilir, kıyıda kalmış hayatların gönlüne misafir olabilir, Beşir Derneği vesilesiyle ihtiyaç sahiplerinin elinden tutabilirsiniz.