İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Kampanyası

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: "Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü’min değildir."

 

İslâm, yakından başlayarak bütün insanların birbirleri ile yardımlaşması yolunda hükümler getirir. Allah’a (c.c.) ibadet edildikten hemen sonra; "Anaya, babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolda kalmışa ve emrimizde çalışanlara iyilik edilmesi" Kur’an-ı Kerim’de emredilmektedir.

 

Beşir Derneği olarak bizler de içinde bulunduğumuz toplumun yardımlaşması, dayanışması yolunda projeler yapmaktayız.

 

Komşusu aç iken kendisi tok yatanın, mü’minin vasıflarından uzak bir davranış içinde bulunduğunu belirten Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) göstermiş olduğu hedef ve gaye hizmet etmek adına öncelikle ülkemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım etmek onların ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Kendimiz için arzu ettiğimizi öncelikle vatandaşlarımız için de arzu etmemiz gerektiğini biliyor, yardım faaliyetlerimizin birçoğunu Türkiye’de yaparak semt semt, mahalle mahalle, köy köy dolaşarak insanımıza destek olmaya çalışıyoruz.

 

Yurt genelinde 200’den fazla temsilciliğimiz ve binlerce gönüllümüz ile sosyal incelemesi tamamlanmış ihtiyaç sâhibi âilelere, yetimlere, düşkünlere, kimsesizlere, yolda kalmışlara hayır sahiplerinin emanetlerini ulaştırıyoruz.

 

Ülkemizde bulunan ihtiyaç sahibi kişilerin taleplerinin ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için "İhtiyaç Sahibi Âilelere Yardım Kampanyası" başlattık.

 

Kampanya Verileri

 

Türkiye'de bulunan ihtiyaç sahibi âilelerin, yetimlerin, öksüzlerin, muhtaçların, mülteci ve muhacirlerin, gıda, giyim, temizlik, sağlık, yakacak, barınma, su, eğitim, ev gereçleri ve nakdî ihtiyaçlarının karşılanması ve bu ihtiyaçların tespiti için gerekli çalışmaların yapılması amacıyla başlattığımız kampanyamız yurt genelinde temsilcilerimiz üzerinden yürütülmektedir.

 

Kampanyamızın izin belgeleri sayfa ekinde bilginize arz olunmaktadır.

 

Kampanyadan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri nasıl yardım talebinde bulunabilir?

Kampanyamız Türkiye’de yaşayan tüm ihtiyaç sahiplerine yöneliktir. Yardım talebinde bulunmak için talep formu doldurulması gerekmektedir. Form için tıklayınız.

 

Müracaat sonrası en kısa zamanda, en yakın temsilciliğimiz talep sahibinin evinde ve çevresinde sosyal inceleme başlatarak durum tespitinde bulunur.

 

Derneğimiz, sosyal yardım komisyonu müracaatçının talebini değerlendirerek ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirirse kampanya kapsamında talep edene yardım edilir.

 

Emanetlerinizi gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için tüm bu süreçler titizlikle yerine getirilir.

 

Destek Olmak İster misiniz?

 

Ülkemizde yaşayan muhtaçların ihtiyaçlarının giderilmesi için desteğinizi bekliyoruz.

 

 

Vereceğiniz malî destek; birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek, yanı başımızda zor şartlarda yaşamaya çalışan, desteğe ihtiyaç duyan ihtiyaç sahibi âilelerimizin hanelerinde sevince yüzlerinde tebessüme vesile olacaktır.

 

Yasal İzin Belgeleri
Bu yardım kampanyası, İstanbul Valiliğinin 03/06/2020 tarihli, 87385697-471.03.01-E.48407 sayılı izni ile yurt genelinde yapılmaktadır. Kampanya izin belgesine ulaşmak ve teyit etmek için İçişleri Bakanlığı Evrak Doğrulama adresine girerek (OsUPyS-8AJR/e-bG6M8F-b4j0z2-EDsPmLRs) kodunu yazınız.