Sağlık Yardımları

Bir Nefes Sıhhat…

 

“Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi" (Kanuni Sultan Süleyman)

 

Yetersiz beslenme ve temiz suya ulaşamama gibi gerekçeler ile beraber ölümcül hastalıklar yeryüzünde hızla yayılmaktadır. Dünya üzerinde ölümcül ve bulaşıcı hastalıklara yakalanmış ama imkânsızlıklardan dolayı tedavi olamayan çok fazla insan bulunuyor. Gözleri görmeyen, kulakları duymayan veya bir uzvunu kaybetmiş nice insan, imkân yokluğundan dolayı tedavi olamıyor.

 

Dünya üzerinde her yıl su kirliliğinden doğan sıtma, kolera, tifo, dizanteri gibi hastalıklardan dolayı 5 milyon kişi hayatını kaybetmektedir. Kirli hava sebebi ile oluşan Solunum Yolları Hastalıkları ile ise yılda yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Ayrıca bedenî ve zihnî olarak dünyada 1 milyar engelli insan bulunmaktadır.

 

 

Neden Sağlık Yardımları Yapmalıyız?

 

Hastalığının tedavisi için bütün servetini harcayanları siz de mutlaka duymuşsunuzdur; hatta çocuğunun hastalığı için evini, tarlasını satanları da.

 

Bir hastalığa dûçâr olmuş nice insanlar var ki imkânsızlıktan tedavi olamıyorlar. Gözleri görmeyen, kulakları duymayan veya çeşitli uzvunu kaybetmiş nice insanlar var ki parasızlıktan tedavi olamıyorlar.

 

Evet.

 

Eğer yardım edersek kaza sonucu görmeyen bir göze umut olabiliriz, sevgi sözcüklerini duymaya hasret bir kulağa işitme cihazı alabiliriz veya yürüyemeyen bir insana ayak olabiliriz.

 

Beşir Derneği, sağlık başlığı altında bir çok faaliyeti sizlerin desteği ile yaparak, Türkiye ve mazlûm coğrafyalarda ihtiyaç sahibi insanların ümidi olmaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği sağlık yardımları başlığı altında başta madde bağımlılığı ile mücadele ve iyileştirme çalışmaları

 

  • Katarak ameliyatı,
  • Sünnet
  • Protez yardımı,
  • İşitme cihazı yardımları,
  • Tekerlekli sandalye yardımları,
  • Rehberlik,
  • Tetkik ve tedavi,
  • Medikal malzeme yardımları
  • Sağlık ocağı inşa ve tadilat destekleri sunarak dünyanın her yerinde insanların tedavi olmalarına, ilaçlara ulaşmalarına imkân tanımaktadır.

 

Destek Olmak İster Misiniz?

Sizler de sağlık yardımlarımıza destek vererek binlerce insanın şifaya kavuşmasına vesile olabilirsiniz.

 

 

 

İyiliği Hediye Et